Як доглядати за брекетами?

Якщо основне завдання брекетів – створити нову, рівненьку усмішку своєму власнику, то пацієнт має пам’ятати про посилену гігієну та процедури догляду за ротовою порожниною під час носіння брекет-системи.

Отже, щоб зуби під брекетами не псувалися, слід дотримуватися усіх правил і рекомендацій лікаря.

Зокрема:

  1. Чистити зуби рекомендовано після кожного прийому їжі. І, звісно, дуже ретельно зранку і ввечері. Людина з брекетами фактично вчиться наново чистити зуби. Якщо немає можливості чистити зуби щоразу після їди, то принаймні полоскати рот водою обов’язково.
  2. Обов’язково користуйтеся тою ортодонтичною зубною щіткою, яку вам порекомендував стоматолог. Її щетинки призначені для ефективного вичищання і брекет-системи,  і зубів та ясен.
  3. Після звичайного чищення зубів треба користуватися ще флосами та інтердентальними щітками (міжзубними йоржиками), які очищають простір між ортодонтичними конструкціями та міжзубними проміжками. Можна використовувати і звичайні зубні нитки. Важливо, щоб ні на брекет-системі, ні на зубах не залишалося їжі та нальоту. Додаткові засоби очищення вам підбере лікар.
  4. Обов’язково скористайтеся порадами стоматолога щодо підбору засобів чищення – вам підійдуть спеціальні ортодонтичні пасти й ополіскувачі.
  5. На місця, що натирають, лікар може призначити спеціальний харчовий віск.
  6. Контролюйте розташування брекетів під час чищення, уникайте різких механічних дій – навіть незначний зсув може порушити процес виправлення прикусу.
  7. Регулярно приходьте до свого стоматолога на огляд. Комусь лікар призначатиме візити частіше (щомісяця), комусь рідше (кожні 3-4 місяці), все залежить від конкретного випадку. Може, доведеться частіше, ніж звично, робити професійну гігієну. Але, якщо ви вже стали на шлях виправлення усмішки за допомогою брекет-систем, тут важливий повний і постійний контроль спеціаліста. Не нехтуйте цим правилом!
  8. На час носіння брекетів доведеться обмежити себе у споживанні деяких продуктів:
  • Тверда їжа (сухарі, горіхи, груші, морква) може зламати дугу брекетів і зірвати замочки. Тому тверді овочі і фрукти рекомендовано різати на дрібні шматочки.
  • Печиво, чіпси, вафлі, жувальна гумка можуть так прилипнути до конструкції, що важко буде відчистити брекети.

Запам’ятайте: час носіння ортодонтичної конструкції – це не є період, який треба перетерпіти. Вам під силу подружитися з брекетами і навіть перетворити їх на свою родзинку! А ваші старання та уважність невдовзі будуть винагороджені новою, сліпучою усмішкою!