Як перевірити якість пломби?

Пломбування – одна з найпоширеніших стоматологічних послуг. Завдання постійних пломб – реставрувати втрачені тканини зуба, відновити його естетику та функціональність, зупинити подальше руйнування зуба.

Є також тимчасові пломби. Їх встановлюють, якщо лікування відбувається у кілька етапів. Зазвичай до двох тижнів тимчасову пломбу слід замінити на постійну.

Якість пломбування залежить від кваліфікації роботи лікаря та обраного матеріалу пломби (композит чи кераміка).

Найперше не треба вестися на низьку ціну. Якісні матеріали не можуть коштувати дешево. І насправді вам не вийде зекономити – бо неякісну пломбу доведеться змінювати передчасно, а це нове лікування і, знову ж таки, витрати.

Також є неписані правила перевірки пломби, які ви можете зробити самостійно. Адже саме вам з цією пломбою у ротовій порожнині жити – їсти, спілкуватися, усміхатися. Вам має бути максимально комфортно і зручно!

Тому і в стоматологічному кріслі, і перші дні після візиту до лікаря уважно проаналізуйте свої відчуття:

  • Пломба не має заважати і перешкоджати змиканню зубів. Також перевірте свої відчуття під час жування, чи немає у місці контакту зубів дискомфорту. Якщо відчуваєте незручність, скажіть про це лікарю, може, пломбу треба дошліфувати.
  • На жувальній поверхні пломба має повторювати всі природні, анатомічні вигини зуба. Так зуб зможе виконувати свою основну функцію – подрібнювати їжу. Правильна анатомія – запорука довготривалої реставрації. Ідеально плоске, рівномірне покриття зуба пломбувальним матеріалом – це неякісна робота!
  • Ідеальну пломбу фактично неможливо помітити на зубі. Вона не має бути контрастною плямою у вашому роті.
  • Простежте, чи відчуваєте шершавість, коли торкаєтеся до пломби язиком. Вона має бути гладенькою!
  • Після пломбування зуб не повинен боліти. Якщо біль і дискомфорт триває, зуб надто чутливий, негайно знову звертайтеся до лікаря.
  • Між пломбою та зубом не має бути жодних щілин, щоб туди не потрапляла їжа.
  • Щоб запобігти утворенню карієсу, пломба має бути без нависаючих країв.
  • Через день-два після процедури ясна навколо зуба набувають природного, ніжно-рожевого відтінку. Якщо ясна довго запалені чи синюватого кольору, це причина звернутися до лікаря.

Тепер ви знаєте, на що слід звернути увагу тактильно й візуально після процедури пломбування зубів. Не економте на такій важливій процедурі, обирайте якісні матеріали, і тоді пломби служитимуть вам довгі роки!

І ще: не чекайте, поки зуб сам про себе нагадає. Пломба має свій термін придатності, зношується. Якщо регулярно приходитимете на огляд, то лікар вчасно вам скаже, коли пломбу пора міняти на нову.