Коли видаляють восьмі зуби?

З еволюцією щелепи людини зменшилися і восьмі зуби просто стали зайвими. Тому у 50% людства сьогодні восьмі зуби не прорізуються взагалі.

Проте у половини населення, у якої таки «зуби мудрості» прорізуються, може виникнути потреба  їхньому видаленні.

Коли стоматологи рекомендують видаляти зуби мудрості?

 1. Якщо пацієнт не може якісно їх вичищати, не дістає до них зубною щіткою.
  В такому разі з часом на восьмих зубах утворюється наліт, вони псуватимуться і почнуть боліти. Щоб не доводити до такого, можна заздалегідь зробити комп’ютерну томографію. Лікар оцінить, чи зуб поміщається, який його вигляд. Якщо пацієнт погано вичищає восьмі зуби, їх варто видалити.
 2. Якщо «зуб мудрості» становить оклюзійну перешкоду. Тобто коли восьмі зуби заважають правильному змиканню щелеп.
 3. Якщо восьмі зуби не прорізуються коронкою вгору, а впираються у сьомий зуб. Це вже є небезпекою не тільки для восьмого зуба, а й для сьомого.
 4. Якщо ви хочете вирівняти зуби, поставити брекети чи елайнери і фахівець бачить, що для ефективного ортодонтичного лікування треба видалити восьмі зуби.
 5. Коли відчуваєте дискомфорт у ділянці голови, причиною цього може бути саме прорізання восьмого зуба.
 6. Коли восьмий зуб не має антагоніста (немає зуба зверху чи з боків). Тоді цей зуб не функціонує, виходить з щелепи, здійснює хронічну травму на слизову.

Саме тому видаляти восьмі зуби треба попарно.

Якщо у вас є показання для видалення чотирьох восьмих зубів, то ми рекомендуємо таке хірургічне втручання робити під медичним сном і видаляти усі «зуби мудрості» за один візит.

Переваги цієї прогресивної процедури:

 • для вас вона пройде фактично непомітно – ви заснете, а прокинетеся вже без «зайвих» зубів;
 • ви вживатимете антибіотики, знеболювальні, протинабрякові препарати, які лікар призначає після видалення зубів, тільки один раз;
 • процедура береже ваш час і нерви. Адже будь-яке хірургічне втручання – це, без сумніву, хвилювання перед процедурою, а також дискомфорт після. Радимо один раз налаштуватися на процедуру і потерпіти всі незручності в межах одного дня, а не видаляти зуби по черзі.

Процедуру видалення чотирьох зубів під медичним сном ми успішно і швидко здійснюємо у нашому центрі!