Дехто досі думає, що молочні зуби у діток немає потреби лікувати, бо вони і так рано чи пізно випадуть Проте такий підхід може тільки нашкодити здоров’ю вашої дитини!
Роль молочних зубів надважлива – вони закладають основу для розвитку щелеп, кісток, м’язів, а також «прокладають» дорогу для постійних зубів. Тому доглядати за зубами треба з моменту їхнього прорізування.
За умови якісного щоденного догляду, ви зможете попередити виникнення карієсу. Якщо ж карієс все ж утворився, його необхідно лікувати. Уражені карієсом молочні зуби – хронічне джерело інфекції. І у разі ускладнення вони можуть спричинити захворювання постійних зубів, запалення, інфекції в кістці, набряк ясен. А також інфекція може призвести до хвороб шлунково-кишкового тракту. Тому однозначне правило: хворий зуб, навіть якщо він непостійний, треба обов’язково лікувати!
Також важливо, що до 13 років йде формування прикусу. Слід стежити за здоров’ям молочних зубів, щоб вони не випадали раніше. Відсутність молочних зубів призводить до деформації прикусу. Якщо ж молочний зуб видалений раніше терміну, то стоматолог може навіть порадити утримувати це місце різними апаратами.
Чому ж молочні зуби псуються? Найпоширеніша причина – бо дитина сама не може добре вичистити зуби. Тому до 10 років ми рекомендуємо, щоб ви чистили зуби дитині своєю рукою.
І привчайте діток змалку регулярно ходити до стоматолога! Сучасна дитяча стоматологія безболісна, у малюків не буде негативних асоціацій та страхів після походу до лікаря. Зате ви закладете основу для здорової усмішки вашої дитини!